28 września  uczniowie klasy językowej wzięli udział w warsztatach języka angielskiego i hiszpańskiego w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, z którą nasza szkoła współpracuje w ramach umowy partnerskiej.

Zajęcia języka hiszpańskiego prowadzone były przez Alendo Trapero i dotyczyły kwestii kulturowych. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat największych miast Hiszpanii. Była też mowa świętach obchodzonych w tym kraju, a także zwyczajach z nimi związanych. Kuchnia hiszpańska, typowe dania oraz tradycje jedzenia różnych posiłków.

Drugi warsztat , przygotowany przez dr M.Bieszczanin, poświęcony był tematycznie Szkocji i. Nie był to jednak zwykły warsztat dotyczący kultury i tradycji tego kraju. Zaczął się krótką lekcją szkockiego akcentu, co okazało się nie lada wyzwaniem dla uczniów przyzwyczajonych raczej do akcentu brytyjskiego i amerykańskiego. Następnie, na przykładzie zaczerpniętym z filmu Merida Waleczna, młodzi językowcy ćwiczyli intonację i akcent zdaniowy w języku  angielskim. Niekwestionowaną atrakcją tych zajęć była nauka szkockiego tańca black reel, który na koniec warsztatów wykonali wszyscy uczestnicy.

Pobyt w Wyższej Szkole Bankowej dostarczył uczniom nie tylko wiedzy, ale i miłych wrażeń.