26 września obchodzony jest w Unii Europejskiej jako Europejski Dzień Języków. Jak przystało na szkołę, która duży nacisk kładzie na naukę języków obcych, ostrowska Czwórka przygotowała z tej okazji wiele atrakcji.
W tym dniu uczniowie prowadzili lekcje wykorzystując nowoczesne technologie. Tematyka zajęć była bardzo zróżnicowana. Dominowały tematy związane z wiedzą o krajach anglojęzycznych, czy hiszpańskojęzycznych np. tradycyjne jedzenie. Uczniowie przynieśli na lekcje potrawy przyrządzone przez siebie w domu (churros, tortilla) i wszyscy mogli spróbować tych hiszpańskich smakołyków.
Jak zawsze nie zabrakło quizów dotyczących rozpoznawania języków, wymowy, różnic pomiędzy odmianami. Były także teleturnieje (Jeopardy), pisanie opowiadań, plebiscyty na najlepsze wersje piosenek, a nawet zgadywanie cytatów z popularnych filmów, czy bajek Disneya. Dzięki platformie Nearpod, uczniowie i uczennice mieli możliwość wzięcia udziału w quizach oraz grach związanych z różnymi językami europejskimi. Nie zabrakło też wykładów, czy prelekcji np. na temat sekretów i strategii poliglotów.
Nie ulega wątpliwości, że Europejski Dzień Języków stał się w naszym liceum nie tylko okazją do doskonałej zabawy, ale także bodźcem motywującym do dalszego doskonalenia znajomości języków obcych!