W tym roku szkolnym w naszej szkole nie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Tym samym „czwórka” dołączyła do grona szkół bez sygnału dźwiękowego rozpoczynającego zajęcia.

Z inicjatywy pani dyrektor, Małgorzaty Jędroch, rok szkolny 2022/2023 zaczęliśmy inaczej niż zwykle.

W szkole jest znacznie ciszej. Uczniowie i nauczyciele sami dbają o dyscyplinę czasową. Najbardziej oczywistą korzyścią jest zmniejszenie hałasu. Głośne dźwięki niekorzystnie wpływały na młodzież, która zrywała się na sygnał. Rezygnacja z tego rozwiązania spowodowała, że wszyscy spokojnie kończą zajęcia. Lekcje rozpoczyna i kończy nauczyciel, a nie dzwonek.

Wkrótce na korytarzach pojawią się dodatkowe zegary, dzięki którym naszym uczniom łatwiej będzie zarządzać swoim czasem. Zamiast dzwonków, sygnałem rozpoczęcia i zakończenia przerw stanie się również zmiana oświetlenia.

Wierzymy, że wdrożenie tych dobrych praktyk przyczyni się poprawy jakości naszego wspólnego bycia w szkole i nauczy nas samodyscypliny.