Za nami rok pełen wyzwań i sukcesów, teraz czas na zasłużony odpoczynek!
Zanim jednak zakończymy na dobre ten rok szkolny, zapraszamy do krótkiej relacji na facebooku (link).

 


 


Grupa teatralna „Harmider” i przyjaciele razem z liderkami: Agnieszką Dukowicz-Kujawą i Agatą Kosiek-Jajczyk serdecznie pozdrawiają z Białego Dunajca koło Zakopanego.
Bierzemy udział w dziewięciodniowym Międzynarodowym Projekcie „Historia dla przyszłości”, który ma charakter historyczno-teatralny. Oprócz nas biorą w nim udział rówieśnicy z Niemiec i Ukrainy, z którymi mamy okazję zawiązać przyjaźnie. Wspólnie poznajemy kulturę i tradycje naszych krajów, bierzemy udział w zajęciach teatralnych, integrujemy się i bawimy w pięknej podgórskiej miejscowości. Byliśmy już w Zakopanem i (ramach gry miejskiej) szukaliśmy ważnych miejsc i wykonywaliśmy ciekawe zadania. Przed nami jeszcze wiele planów, w tym ciekawe wycieczki, o których jeszcze napiszemy.
 
 
Dzień refleksji podczas wycieczki do Białego Dunajca
Młodzież IV LO, biorąca udział w Międzynarodowym projekcie „Historia dla przyszłości” w Białym Dunajcu, przeżyła chwile zadumy nad istotą człowieczeństwa podczas wizyty w muzeum w Auschwitz-Birkenau. To były trudne chwile, bo skłaniały do zderzenia z prawdą o naturze ludzkiej, która nie zawsze jest powodem dumy. Ten czas był szczególnie ważny, bo na świadectwa ludzkiej krzywdy, młodzież spojrzała z trzech perspektyw: polskiej, niemieckiej i ukraińskiej.
Nadzieję budzi jednak to, jak uczestnicy projektu, pomimo różnic, potrafią ze sobą rozmawiać, współpracować i bawić się bez uprzedzeń. To dobry czas, który budzi optymizm i wiarę w to, że młodzi ludzie stworzą świat pokoju, a nie nienawiści.
 

 


Dnia 17 czerwca uczennice wraz z opiekunami odwiedziły schronisko przekazując karmę i zabawki dla zwierzaków podarowane przez społeczność naszej szkoły. Wysokomięsna karma została zakupiona ze zbiórki pieniężnej. Byłyśmy również z pieskami na spacerze.


 


Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się
w piątek 21 czerwca według następującego harmonogramu:

8:15
Klasy 1

9:00
Klasy 2

9:45
Klasy 3

Po uroczystości w sali gimnastycznej, klasy udają się z wychowawcami do sal.

Do zobaczenia! 🤗


 


Lekcja plastyki 1F, 1G i 1H w Ostrowskim Centrum Kultury w Galerii PIK na wystawie "Chłopi" w ramach 13. Grand Prix KOMEDA oraz wystawy " Podróż przez kadry" a także poznanie Sztuki Publicznej Ostrowa Wielkopolskiego z panią Agnieszką Lisiak.


 


Dnia 17 czerwca 2024 roku odbyło się podsumowanie Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2023-2024. W zawodach triumfowała Zuzanna Hybsz z klasy 1 D, zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Teodorczyk z klasy 1 E. Trzecie miejsce zdobyła Antonina Korczewska z klasy 1 G. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!