Numery infolinii pomocowych dla osób w kryzysie psychicznym

Załączone numery telefonów i infolinii pomocowych gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, rodzicom/opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych, które na terenie Wielkopolski przypadają w dniach 12-25 lutego, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadza działania profilaktyczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży.

Ferie są wspaniałym czasem odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Aby zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwego wypadku, prosimy o zapoznanie się z informacjami w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Link do strony akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” (link).

„Walentynki w wierszu” to konkurs poetycki zorganizowany przez ZSTE, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 8 lutego 2024r. Wśród wyróżnionych wierszy znalazła się twórczość uczennicy IV LO Marty Kantek z klasy 1 b. Serdecznie gratulujemy!

📷 ZSTE (Facebook)

Dnia 6 lutego 2024 r. w Arenie Ostrów odbył się finał Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Mistrzostwa odbyły się pod Patronatem Starosty Ostrowskiego a organizatorem mistrzostw tak jak w ubiegłym roku było IV Liceum Ogólnokształcące.
W rozgrywkach wzięło udział 8 szkół ponadpodstawowych. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach w systemie każdy z każdym. Z fazy grupowej zostały wyłonione cztery zespoły które rywalizowały ze sobą w finale. Nasze dziewczyny po bardzo dobrej grze zajęły trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego.
Dziękujemy i gratulujemy naszym siatkarkom oraz życzymy dalszych sukcesów.
Zespół wychowania fizycznego
Zdjęcia zawdzięczamy Amelii Cempel z kl. IIIe
Część 1
Część 2

Źródło infostrow.pl:

Wielki dzień sióstr Kanickich z KS Stal LA Ostrów podczas rozgrywanych we Wrocławiu Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. Najpierw starsza, Inga zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m U20, a niespełna dwie godziny później młodsza, Lena, startując nie do końca w pełni zdrowa z urazem, wyskakała złoty medal w skoku w dal U18.

Źródło: infostrow.pl

Źródło KS STAL "LA" Ostrów Wlkp.:

❗️🔝👌BREAKING NEWS🔥🔝❗️
❗️🔝pierwszy dzień zmagań podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 &U20 rozpoczynamy fenomenalnie 🔥💪👌
❗️✔️ Olga Szlachta zdobywa srebrny medal w skoku w dal z rewelacyjnym wynikiem 6,11m 🤯🔥💪
❗️✔️ Świetnie powalczyła również Julia Podruczna która w ostatniej próbie dokonała czegoś fantastycznego i skokiem na odległość 5,74m (nowy rekord życiowy) przesunęła się na trzecią pozycję, niestety tylko na chwilę ponieważ kilka minut później Julia Nobik przeskoczyła naszą Julkę o 1cm🤯 i to ona mogła cieszyć się z brązowego medalu 🔥
❗️✔️ na ósmym miejscu rywalizację zakończyła Oliwia Płonka z rezultatem 5,28m🔥💪
Wielkie gratulacje dla naszych dziewczyn jak również dla zwyciężczyni Julii Adamczyk która zasłużenie wygrała ze świetnym rezultatem 6,25m 👏👏