20 lutego 2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się II Regionalny Konkurs Językowy dla uczniów klas III gimnazjalnych oraz VIII szkół podstawowych, w którym rywalizowało 70 uczestników w dwóch kategoriach: język angielski i język niemiecki.
Zadania konkursowe obejmowały gramatykę, leksykę, analizę tekstu oraz zagadnienia realioznawcze. Po rozwiązaniu testu, komisje przystąpiły do oceny prac, a uczniowie wzięli udział w warsztatach z języka hiszpańskiego i francuskiego.
W wyniku prac komisji wyłonieni zostali zwycięzcy. Podkreślić należy, że biorący udział w konkursie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych.

Język angielski:

I miejsce Marcelina Głowacka – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi

II miejsce Zuzanna Sitnik – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim

III miejsce Agata Lewkowicz– Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim

IV miejsce- Zuzanna Marciniak – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim

V miejsce – Iga Mazurek-Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi

Język niemiecki:

I miejsce -Bartłomiej Kempa - Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi
II miejsce - Wiktoria Glaza - Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie
III miejsce - Nikola Uchlik - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim
IV miejsce - Amelia Matysiak- Szkoła Podstawowa w Dębnicy
                  Aleksandra Kasprzak - Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi

Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, natomiast laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina oraz Starostę Ostrowskiego Pawła Rajskiego, pod którego patronatem odbył się konkurs.