W środę, 27 lutego 2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym  odbył się XV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”.

W tym roku rywalizowało  49 uczniów z  11 szkół Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego.

Reprezentowane szkoły to: I LO, II LO, III LO, IV LO, LO Sióstr Salezjanek, LO Spółdzielni Oświatowej, Zespół Szkół Usługowych, Zespół Szkół Budowlano - Energetycznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.

Konkurs składał się z dwóch części. Na napisanie testu uczniowie mieli 50 minut.  Aby zakwalifikować się do części ustnej należało w części pisemnej zdobyć 80 % punktów możliwych do uzyskania. Ta sztuka udała się 5 osobom. Po części ustnej Komisja w składzie: pani Daria Wróblewska , pani Karolina Grędziak i pan Dariusz Spychalski , biorąc pod uwagę obie części konkursu, wyłoniła najlepszych z najlepszych.  Tegorocznymi laureatami zostali:

I miejsce  Kacper Zarzecki z IV Liceum Ogólnokształcącego – nauczyciel przygotowujący pan Maciej Brzykcy, II miejsce Konrad Tetrzona – nauczyciel przygotowujący pani Małgorzata Jędroch, III miejsce Daniel Konoplański  z Zespołu Szkół Technicznych – nauczyciel przygotowujący pani Anna Mrowińska, IV miejsce  zajął  Oliver Lewandowski z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek – nauczyciel przygotowujący – pani Katarzyna Młynarczyk-Płonka, piąte miejsce przypadło w udziale Katarzynie Janowicz z I Liceum Ogólnokształcącego – nauczyciel przygotowujący pani Anna Przybył. Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, natomiast laureaci atrakcyjne  nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę  Rodziców IV LO i Starostę Powiatu Ostrowskiego pana Pawła Rajskiego, pod którego patronatem odbył się  konkurs. Gratulacje i nagrody uczestnicy konkursu   odebrali z rąk  Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego pana Piotra Walkowskiego.
GALERIA