We wtorek 14 listopada 2017 r. w siedzibie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu Południowej Wielkopolski pt. "Przedsiębiorczy Dyrektor Szkoły - dobre praktyki". W trakcie konferencji wykład wygłosił p. Karol Płokarz, nauczyciel IV LO.
Pan Karol Płokarz dzielił się dobrymi praktykami w zakresie realizacji przedmiotu podstawy przedsiębiorczości w naszej szkole. Wystąpienie nauczyciela naszego Liceum dotyczyło miedzy innymi: sposobów aktywizacji młodzieży podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości, nowości związanych z funkcjonowaniem profilu biznesowego w IV LO, a także stopnia
realizacji innowacji pedagogicznej "Biznes potrzebuje humanistów" oraz formy zorganizowania doradztwa zawodowego w naszym Liceum.