8 listopada uczniowie klas językowych wzięli udziałw retransmisji spektaklu Hamlet, który został zarejestrowanyBarbicanTheatre w Londynie i transmitowany był do kin w całej Europie i poza nią w 2015r. To wydarzenie odbyło się w ramach projektu NationalTheatre Live i biło wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Na taki sukces złożyło się wiele czynników, ale niewątpliwie najważniejszym był Benedict Cumberbatch (serial BBC Sherlock, DoctorStrange) jako tytułowy Hamlet. Spektakl okrzyknięto wydarzeniem, ze względu na grę aktorską i oprawę plastyczną inscenizacji, pełną rozmachu, która przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić aktualność arcydzieła Shakespeare’a.
Przedstawienia zostały zarejestrowane na żywo, przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych. Udział w pokazach jest niepowtarzalną okazją, by stać się częścią publiczności londyńskiego teatru oraz doświadczyć aktorstwa najwyższej próby, co stało się udziałem uczniów naszej szkoły w Multikinie w Poznaniu.