6 grudnia br. klasy humanistyczne IV LO obchodziły Mikołajki z książką. Na lekcjach języka polskiego każdy uczeń miał szansę opowiedzieć o swojej ulubionej książce (spoza kanonu lektur szkolnych). Uczniowie nie tylko interesująco prezentowali swoje ulubione powieści (i nie tylko), ale też zastanawiali się, w jaki sposób można je wykorzystać podczas wypowiedzi maturalnej -ustnej i pisemnej. Najlepiej z zadania wywiązała się klas 1B! Uczniowie przynieśli i omówili najwięcej książek. Z kolei w klasie 2b_r i 3b znalazły się uczennice (Julia Krawczyk, Karolina Binek i Marta Kaczmarek), które przyniosły na lekcję więcej niż jedną pozycję książkową. Gratulujemy pasji, zarażajcie nią innych!!!! PS. Warto czytać nie tylko lektury – pamiętajcie o maturze (zdjęcie z gwiazdką to przykładowy zestaw z matury ustnej).