W dniu 30 września 2021 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Ostrowskiego. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znalazły sę także uczennice naszego Liceum😊
Aleksandra Dura - chórzystka i solistka chóru „Con Forza” Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia, członkini zespołu „Autokorekta” działającego przy Ostrowskim Centrum Kultury. Laureatka wielu konkurów, m.in. I miejsca w Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Czesława Niemena czy wyróżnienia w III Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Autorskiej. Chętnie wspiera wszelkie akcje charytatywne. To dziewczyna o wielkim sercu i pasji do śpiewania.
Karolina Majchrzak - Drugi rok z rzędu, uzyskała wysoką średnią ocen. Swoje zainteresowania humanistyczne wykorzystywała biorąc udział w licznych konkursach przedmiotowych. Pasjonuje się fotografią. Pomysłami i energią wspiera samorząd klasowy i uczniowski. Swoje zdolności prezenterskie udowodniła biorąc udział w promocji IV LO, stając się tym samym wizytówką swojej szkoły.
Aleksandra Smorawska - z powodzeniem reprezentuje szkołę w konkursach językowych i polonistycznych. Zajęła m.in. I miejsce w Dyktandzie Językowym zorganizowanym przez Zakład Filologii Angielskiej w Kaliszu. Wielokrotne reprezentowała szkołę podczas prowadzenia warsztatów językowych dla młodzieży klas 8 szkół podstawowych.
Sara Kruszyna - uczennica klasy o profilu językowym; osiąga sukcesy w licznych konkursach językowych, promując w ten sposób naukę języków obcych. Aktywnie angażuje się również w życie klasy i szkoły, a także bierze udział w rozmaitych akcjach na rzecz promocji szkoły. W czasie pozaszkolnym działa aktywnie jako harcerka w dwóch drużynach harcerskich, podejmując działania na rzecz społeczności lokalnej i biorąc udział w wielu akcjach w ramach wolontariatu.
Inga Kanicka - Wybitna młoda lekkoatletka. Złota medalistka Mistrzostw Polski, Mistrzostw Międzywojewódzkich i Mistrzostw Wielkopolski Młodzików do lat 16 w biegach na 100, 200 i 300 m. Razem z koleżankami z klubu Sportowego „STAL LA” we wrześniu 2020 r. pobiła rekord Polski w sztafecie 4x100m w kategorii do lat 16, zdobywając Mistrzostwo Polski. W lipcu tego roku została powołana do kadry narodowej i reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Poza sportem to wzorowa uczennica osiągająca bardzo dobre wyniki.
Wielkie gratulacje!😊
 
Zdjęcia i tekst pochodzą że strony internetowej Powiatu Ostrowskiego.