W czwartek, 20 października 2022r., obchodziliśmy Dzień Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego, który zawsze uświetniany jest uroczystym ślubowaniem klas pierwszych oraz wręczeniem „Fryderyków” – nagród dla osób szczególnie zasłużonych dla naszej szkoły. Licznie zgromadzona w sali Ostrowskiego Centrum Kultury publiczność, wśród której nie zabrakło Starosty Ostrowskiego – pana Pawła Rajskiego, czy Przewodniczącego Towarzystwa Chopinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim – pana Andrzeja Leraczyka, oklaskiwała ślubujących uczniów klas pierwszych i nagrodzonych „Fryderykami” laureatów nagrody. W tym roku byli to : pani Agata Pater, nauczyciel matematyki, opiekun uczniowskiego samorządu; pan Tomasz Pilarski, dbający o sprzęt elektroniczny na terenie szkoły oraz Olga Szlachta, uczennica klasy 2f, osiągająca fenomenalne wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej. Wspaniałym zwieńczeniem uroczystości było poruszające widowisko teatralno – muzyczne „Pan Chopin i Pokolenie Z”, przygotowane przez naszych młodych aktorów, zgromadzonych w zespole teatralnym, prowadzonym przez panią Agnieszkę Dukowicz – Kujawę – reżyserkę przedstawienia.