14 lutego uczniowie klas językowych wzięli udział w warsztatach języka angielskiego w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, prowadzonych przez dr Małgorzatę Bieszczanin.
Pierwszezajęcia oparte były o film animowanyTangled, który dostarczył wiele materiału językowego do ćwiczeń. Uczestnicy warsztatu wykonali wiele zadań, między innymipisali dialogi, poprawiali błędy w tekście piosenki oraz ćwiczyli różne konstrukcje gramatyczne w zadaniach związanych z treścią filmu.
Drugi warsztat poświęcony był Walentynkom, Dniu Świstaka i Dniu św. Patryka, czyli świętom obchodzonym w krajach anglojęzycznych zimą. Uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawych faktów dotyczących tych świąt. W ramach ćwiczeń walentynkowych uczniowie pisali oświadczyny w imieniu przedstawicieli różnych zawodów, co okazało się bardzo zabawne i pokazało jak bardzo pomysłowi i kreatywni są uczniowie IV LO. Warsztaty miały też charakter zajęć integracyjnych, ponieważ w formie zabawy uczestnicy wymieniali się nieznanymi informacjami o sobie.
Pobyt w Wyższej Szkole Filologicznej dostarczył uczniom nie tylko wiedzy, ale i miłych wrażeń.