W czwartek 27 lutego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina rozegrane zostały Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych
w Szachach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Jędroch. W zawodach wzięło udział 30 szachistów z 7 szkół. W kategorii chłopców I miejsce zajął Dawid Lamek (SP 11), II – Kamil Grzesiek (SP 4), III - Krzysztof Szymczak (SP 11). W kategorii dziewcząt – I miejsce zdobyła Anna Dura (SP 14), II – Jadwiga Pieczewska (SP 1) a III – Antonina Gruszczyńska (SP Sióstr Salezjanek). Zdobywcami I miejsca w klasyfikacji drużynowej i Pucharu Dyrektora IV LO została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Sędzią głównym zawodów był Prezes OTSz Pan Szymon Pieczewski.