Uczniowie klasy o profilu filmowo-humanistycznym wzięli udział w rozpoczętej we wtorek, 8 grudnia 45. Edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Młodzi miłośnicy kinaza pośrednictwem specjalnej platformy zostali zaproszeni do zapoznania się z sekcją konkursu krótkich metraży. Obejrzeli filmy pt. „Sukienka", „Cztery filiżanki kawy lub trzy", „Alicja i żabka", „Hi, how are you", a chwilę po projekcji spotkali się z filmoznawcami: Kają Klimek i Adamem Krukiem oraz licealistami z różnych zakątków Polski, by podzielić się wrażeniami wyniesionymi z seansu. Do debaty dołączył także autor jednego z filmów, Sebastian Łach i opowiedział o pracy nad swoją produkcją. Była to kolejna intrygująca przygoda filmowa z udziałem uczniów IV LO, która nie doszłaby do skutku, gdyby nie aktywna współpraca szkoły z programem edukacyjnym Filmoteka Szkolna.