O otwartości na inne kultury, smaki i drugiego człowieka rozmawiali po polsku i po angielsku uczniowie klas językowych naszej szkoły podczas warsztatów międzykulturowych.

W grudniu uczniowie czterech klas językowych wzięli udział w Warsztatach online z zakresu Edukacji Międzykulturowej zorganizowanych przez ASF, międzynarodową organizacją zajmującą się rozpowszechnianiem edukacji międzykulturowej.

Młodzież z klas I zastanawiała się, czym jest kultura, co to są stereotypy i jak wpływają one na sposób postrzegania świata. Zajęcia prowadzone przez panią Annę Ciepelak w języku polskim skupione były wokół kulinarnych aspektów podróży do innych krajów i różnic kulturowych.

Uczniowie grup językowych z klas II wzięli udział w debacie dotyczącej stereotypów prowadzonej w języku angielskim. Temat warsztatów, prowadzonych przez trenera pochodzącego z Łotwy, Robertsa Runcisa, wymagał od uczestników spotkania dobrej znajomości języka. Młodzież z IV LO stanęła na wysokości zadania, wykorzystując okazję, by praktykować znajomość języka obcego.

Oba spotkania stały się okazją do poszerzania perspektyw, uczenia się doceniania różnic kulturowych, postaw i tradycji. Były też szansą zdobywania kluczowych umiejętności.