W poniedziałek, 26 kwietnia 2021r., klasa 2a(p) miała okazję spotkać się, oczywiście zdalnie,
ze znanym aktorem filmowym i teatralnym – Sebastianem Stankiewiczem, laureatem wielu nagród, m.in. za drugoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z racji swoich filmowych zainteresowań, zgodnie z wybranym przez siebie profilem, uczniowie mogli dowiedzieć się „z pierwszej ręki” jak wygląda dzień zdjęciowy aktora, przygotowanie do roli, praca nad opanowaniem tekstu, czy zapanowanie nad stresem podczas występu na scenie. Nasz gość, podczas prawie dwugodzinnego połączenia, zarażał swoją energią, snuł ciekawe opowieści, dotyczące aktorskiego życia; wyraził też uznanie dla wiedzy i zaangażowania uczniów, uczestniczących w tym niezwykłym spotkaniu. Zapowiedział też osobisty przyjazd do IV LO, gdy pozwolą na to pandemiczne warunki, by przeprowadzić warsztaty dla młodych adeptów sztuki filmowej. Trzymamy za słowo!